Scandlines oferuje bardzo wygodną formę transportu do Skandynawii dla wszystkich Klientów, począwszy od firm transportowych, kończąc na indywidualnym ruchu turystycznym. Główne połączenia promowe obejmują:

 

Puttgarden – Rødby
Rostock – Gedser
Puttgarden – Rødby – Helsingør – Helsingborg
Rostock – Gedser – Helsingør – Helsingborg

 

Oferowane jest także połączenie:

Puttgarden – Rodby + most Oresund
Rostock – Gedser + most Oresund

 

Przeprawa z mostem Oresund

Dzięki nowo wprowadzonym biletom przez cieśninę Sund będą Państwo mogli połączyć ze sobą korzyści wynikające z elastycznej i wygodnej przeprawy promowej przez Morze Bałtyckie na jednej z linii do Danii, z bezpośrednim dostępem do południowej Szwecji przez Most nad Sundem. Kupon na przejście przez most zawarty jest już w bilecie na prom i jest wydawany przy pierwszej odprawie w porcie. Główna korzyść dla Państwa polega na tym, że nie potrzebna jest ani gotówka, ani karta kredytowa, aby przejechać przez most.


 

Tzw. bilet 5-dniowy zmieniony został na „Bilet na krótki urlop”, a bilet 1-dniowy na „Bilet dzienny”
 
 
Bilet dzienny obowiązuje tylko dla samochodu osobowego do 6m dł. + maks. 9 os. Ograniczona ilość miejsc. Bilet jest dostępny na trasach:

Puttgarden – Rodby
Rodby – Puttgarden
Rostock – Gedser
Gedser – Rostock

codziennie od godziny 06:00 z Puttgarden lub z Rostocku, a powrót musi nastąpić promem z Rodby lub  Gedser najpóźniej o godz. 23:45.

 

Bilet na krótki urlop

Przeżyjcie niezapomniany, krótki urlop w Danii lub Szwecji.
Z biletem na krótki urlop będą Państwo mogli indywidualnie zorganizować swoje w pełni osobiste mini wakacje w korzystnych cenach. Niezależnie od tego, czy będzie do romantyczna wycieczka do miasta we dwoje, krótki urlop z rodziną czy długi weekend z przyjaciółmi –  linie rejsowe z Puttgarden i Rostocku gwarantują idealne i proste połączenia, dzięki którym szybko można dotrzeć do celu.
Państwa korzyści
• Bilet tam i z powrotem
• Do 20% oszczędności w porównaniu z taryfą Economy Extra
• Idealne w przypadku krótkich urlopów, mini wycieczek i zwiedzania miast
• Elastyczne ramy czasowe wycieczki: 3 do 5 dni
Taryfy dla biletu na mini urlop dotyczą samochodu osobowego o maks. długości 6m + maks. 9 os. Dla samochodów os. o długości powyżej 6m obowiązują inne taryfy. Ograniczona liczba miejsc.

 

 

Więcej przepraw

 

Więcej przepraw możecie Państwo dokonywać na stronie internetowej: www.promy-skandia.pl.

 

Informacje o portach niemieckich

 
 

 Port w Rostock

To trzeci co do wielkości po Lubece i Kilonii niemiecki port morski położony nad Bałtykiem. Stąd Scandlines oferuje rejsy do Gedser w Danii oraz do Trelleborga w Szwecji. Rejs do Trelleborga trwa 6godzin podczas dnia, natomiast rejsy nocne – 7godzin i 30minut. Na trasie Rostock – Gedser promy pływają co 2 godziny i trwają również około 2 godzin. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można dotrzeć do Kopenhagi w Danii,  jednej z piękniejszych Skandynawskich stolic.
Zobacz na mapie.

 

Dojazd do portu 
Autostradą A19 bezpośrednio do portu morskiego. Piesi korzystają z połączenia koleją dojazdową S-Bahn Hauptbahnhof-Seehafen (Dworzec Główny – Port Morski) lub jadą od Hauptbahnhof (Dworca Głównego) tramwajem linii 4 do przystanku Dierkower Kreuz, potem autobusem miejskim linii 19 lub 21 do Seehafen (Dworca Morskiego). Na przejście z dworca autobusowego, względnie z dworca kolei dojazdowej do terminalu promowego potrzeba około 20 minut. Zobacz na mapie. 

 

Port w Puttgarden

jest najbardziej wysuniętym na północ portem Niemiec, z którego Scandlines oferuje co pół godziny rejsy do RØdby w Danii. Rejs trwa 45 minut.
Stąd Scandlines oferuje też połączenie do Szwecji korzystając z tras Puttgarden – Rødby i Helsingør – Helsingborg. Wykupuje się wówczas tzw. bilet szwedzki.
Zobacz na mapie.

 

Dojazd do portu
Z kierunku Hamburg autostradą A1, potem drogą E47 (B207) bezpośrednio do portu promowego na wyspie Fehmarn. Niezmotoryzowani korzystają z autobusu Kilonia – Puttgarden, a podróżujący z Hamburga/Lubeki – z pociągów międzynarodowych i pociągów InterRegio. Zobacz na mapie.